x
Preloader

Porównywarka pożyczek

x

wpisz swój adres e-mail

poinformujemy cię o nowych ofertach

Pożyczaj bezpiecznie

Kalendarz04 Wrz 2015 roku

Już od kilku lat obserwujemy zjawisko coraz częstszego wykorzystywania internetu do pożyczania pieniędzy. Coraz więcej banków kusi nas ofertą wnioskowania o kredyt gotówkowy przez internet, zakładaniem konta osobistego.

Branża pozabankowych pożyczek gotówkowych, możemy powiedzieć, wyrosła na przyznawaniu pożyczek przez internet. Firmy w tej kategorii dbają z jednej strony o wygodę Klientów z drugiej o swoje bezpieczeństwo, dzięki czemu powstają coraz nowsze rozwiązania technologiczne i opcje na potwierdzenie swojej tożsamości lub dostarczenie danych do wniosku o pożyczkę.
Jak mądrze wybrać firmę, której powierzymy swoje dane osobowe, która będzie znała nasze zobowiązanie, a czasami naszą historię kredytową?

Sprawdźmy kogo stać na wyższe standardy?
W tej chwili na rynku funkcjonuje ponad 80 firm oferujących chwilówki dostępne przez internet. Najbardziej znane z nich to: NetCredit, Vivus, Wonga, Provident, EkspresKasa.
Znamy te marki ze względu na ich wydatki na marketing, czyli nasza świadomość marki to efekt tego, że widzieliśmy ich reklamę w telewizji, słyszeliśmy w radiu, widzieliśmy ich banery na odwiedzanych przez nas portalach lub zostały nam polecone przez znajomych, którzy o danej firmie dowiedzieli się ze źródeł wymienionych wcześniej.
Firmy, których budżety marketingowe pozwalają na wyświetalnie reklam w telewizji lub prowadzenie intensywnej kampanii reklamowej w internecie muszą być przygotowane operacyjnie na duże zainteresowanie klientów, a co za tym idzie na próby wyłudzenia pożyczki na podstawie fałszywych danych. Co za tym idzie są “zmuszone” do podwyższonych standardów w zakresie ochrony naszych danych osobowych, bezpiecznego sposobu zawarcia umowy, a także przelewów środków finansowych zarówno do jak i od klienta.
Ponadto, działalność branży pożyczkowej jest kontrolowana przez zewnętrzne instytucje, chociażby GIODO czy UOKiK. Jak możemy się domyśleć pod największą lupą są właśnie te firmy, które wydają najwięcej pieniędzy na kampanie reklamowe, a więc mają najwięcej Klientów.

Kto to wogóle jest?
Wybraliśmy już firmę, od której chcemy pożyczyć środki i jesteśmy na jej stronie. Przyjrzyjmy się z kim mamy do czynienia. Podstrona kontakt – tam znajdziemy informacje na temat nazwy firmy, jej adresu, numeru krs, regon. Otwórzmy również umowę o pożyczkę, którą będziemy zawierali – warto sprawdzić czy dane firmy znajdujące się na stronie internetowej pożyczkodawcy są zgodne z danymi podanymi na umowie o pożyczkę. Te same informacje sprawdźmy również na formularzu informacyjnym (arkuszu informacyjnym).

Czy mogę się z nimi skontaktować?
Na stronie internetowej wybranego pożyczkodawcy powinien znajdowac się numer telefonu pod który możemy zadzwonić i rozwiać nasze wątpliwości co do oferty, sposobu składania wniosku itd., zazwyczaj znajduje się też adres email, na który możemy napisać prośbę o odpowiedzi na nasze pytania. Cześć firm korzysta również z narzędzie do czatowania. Pamiętajmy – jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości – skontaktujmy się z firmą i zadajmy pytania. Dodatkowo bedziemy mieli pewność, że podane dane konatkowe są rzeczywiście prawdziwe.

Wymagane dane na wniosku o pożyczkę.
Dane, które podajemy na wniosku o pożyczkę moga się różnić w zależności od firmy w której wnioskujemy. Wymagane dane, które występują najczęściej to:
– imię
– nazwisko
– PESEL
– seria i numer dowodu osobistego
– adres E-mail
– numer telefonu komórkowego
– ulica nr domu/nr mieszkania
– kod pocztowy
– miejscowość
– hasło (do konta na stronie pożyczkodawcy)

Możemy się spotkac również z firmami, które wymagaja od nas podania wysokości dochodu, informacji na temat tego gdzie pracujemy, jakie mamy stanowisko, naszych zobowiązań finansowych, czy mieszakamy sami czy nie, czy mamy dzieci na utrzymaniu. Pytania te mają na celu obliczenie naszej zdolności do regulowania naszego zobowiązania. Gdybyśmy spotkali się z wymogiem podania loginów lub haseł do naszych kont email, bankowego, na facebook’u – takich firm należy się wystrzegać. Do potwierdzenia naszej tożsamości wystarczy przelew 0,01 zł z rachunku którego jestesmy właścicielem na konto pożyczkodawcy.

Na koniec
warto zasięgnąć opinii innych Klientów. Sprawdź fora internetowe, zobacz co się dzieje na ich profilu facebook’owym, poszukaj artykułów branzowych na temat róznych firm z branży pożyczkowej