x
Preloader

Porównywarka pożyczek

x

wpisz swój adres e-mail

poinformujemy cię o nowych ofertach

Szybkie pożyczki – jak to się robi?

Kalendarz07 Cze 2018 roku

Niektórzy twierdzą, że było łatwiej kiedy funkcjonowało na polskim rynku finansowym tylko kilka znanych banków, kasy spółdzielcze i kasy zapomogowo-pożyczkowe. No tak – łatwiej było się rozeznać, tyle że nie było na przykład czymś prostym (najczęściej prawie niemożliwe) pozyskanie dofinansowania firmie będącej dopiero na starcie.

Natomiast tak zwany szary obywatel musiał najpierw przejść długą proceduralną drogę by otrzymać pożyczkę w kwocie odpowiadającej obecnemu tysiącowi złotych.

Pożyczki alternatywą nie tylko dla szarego obywatela

Oczywiście jeśli są  zaciągane rozsądnie i nie powodują zachwiania płynności finansowej. Pożyczki bywają dobrym wyjściem kiedy nagle stajemy wobec okazyjnego zakupu lub spłacenia pilnego zobowiązania. Tyle że zanim pożyczkę zaciągniemy warto jest dokładnie przejrzeć rankingi firm pożyczkowych, również sprawdzić, które banki do swojej oferty wprowadziły tak zwane “chwilówki”.

Powinniśmy bowiem wiedzieć, że pożyczek udzielają w naszym kraju pozabankowe firmy pożyczkowe, a jest ich niemało. Toteż w internecie pojawiły się portale prezentujące rankingi pożyczkodawców. Na tych portalach znajdziemy informacje między innymi o tym, jakie minimalne kwoty udzielane są w ramach tak zwanych “chwilówek”, czyli szybkich pożyczek (nie przekraczających na ogół 3500 złotych)  z krótkim (najczęściej miesięcznym) terminem spłaty.

Uzyskamy również informacje, czy pożyczkodawca wymaga BIK, czyli informacji o ewentualnym zadłużeniu pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej. Takiej informacji wymaga Incredit, która to firma wprowadza również swoje udogodnienia.

Dosyć powszechne stało się wśród firm pożyczkowych narzędzie marketingowe w postaci pożyczek darmowych, czyli na niewielką kwotę (na ogól od 500 do 1500 złotych) bez żadnych opłat, bez oprocentowania, pod warunkiem, że jest to pierwsza pożyczka zaciągnięta przez konkretną osobę w danej firmie.

Czego wymaga pożyczkodawca

Procedury związane z zaciąganiem pożyczki są niezwykle proste. Wymagania pożyczkodawców również. Wystarczy być pełnoletnim (w wypadku wspomnianego Incredit należy mieć minimum 21 lat), posiadać dowód osobisty, konto w banku, adres internetowy i aparat komórkowy.

Normą jest, że pożyczki załatwia się już obecnie online, wchodząc na portal pożyczkodawcy. Tam znajdzie się prosty kalkulator obliczający oprocentowanie i inne opłaty. Należy bardzo dokładnie przeczytać, znajdujący się na portalu, regulamin udzielania pożyczek, by na przyklad ustrzec się niepotrzebnych wydatków, choćby dodatkowego ubezpieczenia.