x
Preloader

Porównywarka pożyczek

x

wpisz swój adres e-mail

poinformujemy cię o nowych ofertach

Wiarygodni pożyczkodawcy

Kalendarz03 Wrz 2015 roku

Niemal każdy posiada teraz skrzynkę mailową i ten, który jest bardziej aktywny biznesowo i publicznie atakowany jest przez setki ofert proponujących rewelacyjne zarobki bez wychodzenia z domu oraz szybkie pożyczki na korzystnych warunkach. Trudno powiedzieć ile osób nabiera się na te szybkie pożyczki, ale wiadomo, że spora część tych propozycji pochodzi od oszustów, którym na ogół bardzo trudno jest udowodnić przestępstwo.

Warto też wiedzieć, jaka jest różnica między parabankiem a firmą pożyczkową, gdyż czasem są ze sobą utożsamiane. Ten pierwszy udziela kredytów na zasadzie pobierania depozytu od klientów; drugi najpierw sprawdza wiarygodność potencjalnego pożyczkobiorcy, zaś pożyczka pochodzi najczęściej ze środków własnych pozyskanych od inwestorów.

Na parabanki i innych oszustów najczęściej dają się nabrać drobni ciułacze, których zachęca oferta niskiego oprocentowania, a nawet wizyta w domu “przedstawiciela” firmy pożyczkowej.

Rzadko który z nich wie, że wiarygodność firm pożyczkowych można zweryfikować choćby dzięki informacjom zawartym na stronie Polskiego Związku Firm Pożyczkowych. Kryteria weryfikacji są dosyć proste, są to między innymi: brak kar ze strony Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, obecność w internecie i mała ilość reklamacji.

Chociaż najlepszym kryterium jest wyrobiona marka firmy pożyczkowej.

Jeśli idzie o wymagania ze strony banków w stosunku do pożyczkobiorcy, to najbardziej restrykcyjne są duże, znane firmy. W przypadku małych firm ryzyko ma zrekompensować większe oprocentowanie kredytów.

Oszuści podszywający się pod firmy pożyczkowe stwarzają zagrożenia związane z ochroną danych osobowych przy pomocy wrzucanych do spamów załączników. Aktualnie częstym chwytem “marketingowym” jest podawanie w zwiastunie maila imienia “przedstawiciela” firmy lub udawanie informacji zwrotnej przy pomocy “re”. Często owe propozycje finansowe sprowadzają się po prostu do kradzieży danych finansowych.

Przy dzisiejszych możliwościach technicznych spamerzy pożyczkowi stosują nierzadko dosyć krzykliwe elementy graficzne, które mogą zadziałać przekonująco na przeciętnego klienta. Firmy poważne stosują raczej grafikę reklamową opartą na subtelnościach i nie tak krzykliwe.

Wydaje się, że już coraz mnie osób daje się nabierać na maile z “re” od firm pożyczkowych albo na te z imieniem przedstawiciela w zwiastunie. Najlepiej nie otwierajmy żadnej poczty od nieznanych firm, zwłaszcza załączników.